Napok óta izgalomban voltam, hogy nehogy elszúrják Kate Middleton csokrát. Mondjuk angolok és királyok, így várható volt, hogy sok mindent nem bíznak a véletlenre. Ha egy pillanatra el is bizonytalanodnának, szerencsére ott vannak a tradíciók, az mindig kihúzza az angolokat a bajból. Sokkal vagányabb lenne azt mondani, hogy nem, de az igazság az, hogy gyerekként természetesen én is ábrándoztam királylányságról. Így felnőttként már látom az árnyoldalait is.
Kate Middleton nem töri meg a még az 1840-es években, Victoria királynő idején született tradíciót és mint minden királyi esküvőn, az ő mennyasszonyi csokrába is került mirtusz (Myrtus sp.), amit az angolok a szerelem fűszereként emlegetnek. Valójában a tradíció még régebbi, mert a mirtusz egy mediterrán növény és már az ókori Görögországban is ebből a virágból fontak koszorút a menyasszonyok fejére.
A Westminster Abbey és a Buckingham Palace esküvői virágdekorációjáért Shane Connolly londoni virágkötő felel, akárcsak a csokorért, ami meglepően szép és feltünően szerény, kecses lett, a mérete tökéletesen passzol a menyasszony termetéhez, amiért tőlem tíz pontot kap Kate és Shane. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy óriási csapat dolgozott a virág dekorációkon (is). Shane mellett a British Florist Association önkéntesei és Emma Sampson, a Middleton család virágkötője munkálkodott azon, hogy minden virágdekor tökéletes legyen. Korábban mindenhol azt lehetett olvasni, hogy nagyon pazar csokor lesz a menyasszony kezében. (Azért élek a gyanúperrel, hogy az angol virágkötők fejében ez a szó kicsit mást takar mint nálunk, tisztelet a kivételeknek.) Állítólag Kate kedvence a fehér liliom és nárciszt is prognosztizáltak, miután az Wales nemzeti szimbóluma, továbbá David Austin rózsákat is emlegettek, ami a rózsák Rolls-Royce-ja. Hát egyik sem lett. Helyette ez az ízléses, kecses, a hagyományoknak megfelelően tiszta fehér kompozíció egészítette ki Kate Middleton (szintén) gyönyörű ruháját (bővebben itt). Volt aki azt remélte a királyi kertből származó gyöngyvirág csokorral vonul majd Kate. Ez már inkább bejött, ugyanis az összes virág, a tradíciókat folytatva, a Windsor Great Parkból származik. Sőt a korábban említett mirtusz pedig konkrétan ugyanannak a növénynek a virága, amelyen Elizabet királynő esküvői csokrának mirtusza is nőtt. A szerelem szimbólumát gyönyvirág (Convallaria majalis) egészíti ki, mely a boldogságot testesíti meg, a fehér jácint (Hyacinthus orientalis) pedig a szerelem tarósságáért felel. Színtiszta romantika.
Az esküvő teljes virágdekorációjának büdzséjét egymillió fontra becsülték. Ezt a virágdekor büdzsét azért egy kicsit irigylem Kate-től, azt viszont nem, hogy az Ismeretlen Katona sírjánál kellett hagyja a csokrát. A kötelesség, az kötelesség, nincs mit tenni. Pedig hány ezren szerették volna elkapni...