Lassan hagyomány lesz nálam, hogy az esküvőket egy évvel később publikálom. Még szerencse, hogy nem vesztik érvényüket. Egy számomra nagyon kedves munkát mutatok meg nektek. Több dolog miatt is szerettem. Legfőképp az emberek miatt, akiknek és akikkel együtt dolgoztam. Másrészt a helyszín miatt, ami ezúttal is a pusztazámori Öreg Tölgy fogadó volt, mint egy korábbi esküvőnél is. Harmadrészt pedig azért imádtam ezt munkát, mert szembe ment a mostani trendekkel és nem egy hatalmas esküvő volt, hanem egy pici (25 fős), családi rendezvény. Minden apró részletét külön lehetett szeretni és bár sokáig azt gondoltam, hogy egy elsőprő esküvői parti mindennél többet ér, ez az esküvő valahogy megerősített benne, hogy amikor egy család leül egy hatalmas, fehér abrosszal terített kerti asztalhoz, egy esküvői vacsora alkalmából, abban van valami megindító intimitás és romantika. Petráék azóta már négyen vannak és remélem, hogy még mindig örömmel gondolnak vissza az esküvő napjára.
Az esküvői dekoráció koncepcióját három dolog határozta meg: egyrészt a helyszín, ami nyáron olyan gyönyörű zöld és olyan buja, hogy már magában is több mint elég. Szóval a "ne dekoráljuk túl" és a "hagyjuk minél természetesebbre" elve érvényesült. Másrészt, rövid beszélgetés után kiderült, hogy Petra és Dani imádják a levedulát és a fűszernövényeket valamint a rendhagyó megoldásokat. Harmadrészt Petra (grafikus) barátnője tervezte meg az esküvői meghívót, amin henna (tradicionális indiai testfestés) motívumok köszöntek vissza.
A csokrot Németh Attila (Plantomime) kötötte.
Ezért azt találtam ki, hogy Petra csokra fűszernövényekből készüljön némi lilával és bár eleinte bizonytalan voltam benne, hogy ez menni fog-e (elég tartós lesz-e a csokor) Attila azt mondta, hogy bevállalja és ezt a meseszép csokrot kötötte, fűszernövényekből, levendulából és mezei virágokból. Őrületes illata volt!
A fiúk kitűzői természetesen a csokor stílusához illeszkedtek és kakukkfű (Thymus vulgaris) illatozott bennük.
A levendula és a henna lilája, a fűszernövények, illetve a környezet buja zöldje már pont elég is volt, hogy lassan összeálljon a kép. Azért el kell mondjam, hogy valami őrületes szerencse kíséri az utamat az esküvőkkel kapcsolatban, mert eddig kivétel nélkül olyan párokkal volt dolgom, akikkel teljes harmóniában tudtam dolgozni. Kedves emberek, akik figyelemmel, szeretettel, de mégsem túlzott, felesleges felhajtással közelítik meg az esküvőjük megszervezésének kérdését. Örömmel fogadták az ötleteket és örömmel szemezgették ki közűlük, amiket sajátjukénak éreztek.
A hennafestés motívumai később több helyen visszatértek a dekorációban.
A rizses zacskókat fehér pauszból hajtogattam, lezárásukra a meghívó mintáival harmonizáló kis, henna mintás matricákat nyomtattunk. Végül a vidéki hangulatot erősítve egy szakajtóba kerültek, majd a szertartás előtt szétosztották a vendégek között.
A vendégajándék pedig, (mi más lehetett volna) mint fűszernövény mag volt. Erre olajzöldes pauszcsakót használtam és lila matricákat nyomtattunk, majd felkerült a terített asztalra.
A szalvétákra egy-egy szál rozmaring került, az ültető kártyát a villákba szúrtam bele. Az asztalra mezei virágokból és hortenziából (Hydrangea macrophylla) kötött asztaldísz került. A hófehér, virágmintákkal átszőtt, hatalmas abroszokat, (meglepő de) a Kikában találtuk és az esküvő után megmaradtak otthoni használatra.
Petrán nem igazán látszik, de már ezen a képen is jócskán négyen vannak. Sok boldogságot nekik!
Fotó: Kövesdi Réka fotográfia (A Facebookon itt megtalálod)
Virágkötés: Németh Attila – Plantomime
Grafikai tervezés: Muraközy Gabi
Helyszín: Pusztazámor, Öreg Tölgy fogadó
Styling: Virágom Virágom